به وب‌سایت آموزشی خانم گل خوش آمدید!
تماشای انیمیشن و تأثیرات آن بر کودکان و نوجوانان

تماشای انیمیشن و تأثیرات آن بر کودکان و نوجوانان

[ad_1]

کودکی دوران یادگیری های عمیق و بنیادی است. فرصتی طلایی در شکل گیری شخصیت و آینده کودک که حتی یک لحظه آن را نیز نباید از دست داد. منابع و نهادهای یادگیری متنوع و گسترده است اما در عصر دیجیتال اینترنت و فضای مجازی انواع داده و محتوا را به راحتی و بدون نظارت در دسترس کودکان قرار میدهد. این اطلاعات و تعامل با فضای مجازی میتواند نحوه شکل گیری ذهن و تفکر کودکان را برای همیشه قالب بندی کند. 

بنابراین اهمیت آموزش و یادگیری مناسب در این سنین بسیار بیشتر از سالهای جوانی یا نوجوانی است. اینترنت در دوران جدید فضاهای آموزشی سنتی همچون مدرسه و دانشگاه را به چالش کشیده است و در موارد بسیاری نیز پیروز از میدان خارج میشود. عقلانی است که بجای نفی کردن یا جنگیدن با آن بتوانیم خودمان را با فضای اینترنت وفق دهیم و از آن استفاده کنیم. یکی از مهمترین اَشکال آموزشی در اینترنت محتواهای تصویری است. بنا بر برآورد نهادهای آماری گوناگون بیشتر از ۷۰ درصد اینترنت را همین محتواهای ویدیویی تشکیل داده است. 

در چنین فضای گسترده و مبهمی آفرینک با ایجاد مکانی مجازی، همگام با فرهنگ و جامعه ایرانی به ارائه محتواهای مناسب کودک و نوجوان مشغول است. خانواده ایرانی نیز با تعامل مناسب با آفرینک و تماشای انیمیشن و کارتون در آن، بازی بُرد – بُرد مطمئنی را آغاز کرده است. تیم محتوایی آفرینک با بهره گیری از متخصصین رشته های مختلف آموزشی و روانشانسی کودک توانسته به عنوان همراه اصلی و مطمئن خانواده ها خودش را معرفی کند. کودکان تشنه یادگیری و بهبود توانایی ها و خلاقیت های خود هستند و محتوای مناسب تصویری، اعم از فیلم و کارتون و انیمیشن تاثیرات ماندگار و منحصر به فردی بر ذهن و روان آنها خواهند داشت. 

در ادامه به مهمترین تاثیرات تماشای انیمیشن و کارتون مناسب توسط کودکان اشاره میکنیم. اینها خلاصه تحقیق و پالایش های علمی مختلف در سطح جهان است که دسترسی به منابع لاتین آن به راحتی امکان پذیر است اما متاسفانه در زبان فارسی با کمبود چنین مقالات و پژوهش هایی روبه رو هستیم. 

تماشای انیمیشن و تأثیرات آن بر کودکان و نوجوانان

– سرعت پردازش ذهنی کودکان را تا ۳ برابر بالاتر ببرد.

– کمک به بهبود توانایی بینایی کودکان کند.

– حس شنوایی را در آنها تسریع ببخشد.

– باعث گسترش مهارت های زبانی در کودکان شود.

– در علم حساب و شمارش آنها را قوی و به روز کند.

– با ایجاد شبیه پنداری با قهرمانان داستانها انگیزه موفقیت را در کودکان بالا برد.

– اشتیاق و انگیزه برای حل معما و مسئله در آنها ایجاد کند.

– خلاقیت و نوآوری را در آنها تشویق کند.

– قوه حافظه را تا ۶۵ درصد بیشتر از حد معمول بهبود بخشد.

– موجب تفکر انتقادی و تحلیلی در کودک شود.

– در ایجاد رابطه و توانایی ارتباط جمعی موثر واقع شود.

– تضمین کننده گسترش شخصیت و فردیت کودک شود.

اینها گوشه ای از تاثیرات مثبت تماشای محتوای پالایش شده و مناسب سنین کودک و نوجوان است. آفرینک با تلاش در ساخت چنین فضایی امیدوار است بتواند کمک حال خانواده های ایرانی در آموزش و تربیت کودکان و نوجوانان عزیز باشد.

[ad_2]

منبع

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *