به وب‌سایت آموزشی خانم گل خوش آمدید!
در آمدن مو روی سینه و شکم زنها نشانه چیست؟

در آمدن مو روی سینه و شکم زنها نشانه چیست؟

 

575354_306037436196262_1873325897_n

به طور معمول نباید روی سینه و شکم خانمها مو رشد کند و این موهای زائد معمولا در بدن مردها رشد می کند ، اما چرا بعضی از خانمها روی سینه ها و شکم خود مو دارند و چگونه باید از شر این موها خلاص شوند؟ موهای زائد زنگ خطری است برای نازا بودن خانمها . وجود موهای زائد روی سینه و شکم زمینه‌ ساز نازایی و ریزش موهای سر و ایجاد جوش می‌شود. موهای زائد بر اثر اختلالات هورمونی در بدن ایجاد می‌شود که این اختلالات می‌تواند ناشی از غدد تیروئیدی،‌ فوق کلیوی، هیپوفیز و تخمدان باشد. این بیماران باید به پزشک مراجعه و بعد از انجام آزمایشات برای تنظیم هورمون‌ها از داروها استفاده کنند اما تنها راه از بین بردن موهای زائد استفاده از لیزر است که لیزر هیچ تأثیر سوء بر بدن بیمار نمی‌گذارد. برخی افراد بر این باورند که انجام امور لیزر برای از بین بردن موهای زائد موجب ایجاد سرطان پوست می‌شود در حالی که این موضوع هیچ نوع پشتوانه علمی نداشته و باوری غلط است. مصرف میوه‌هایی که بیش از حد بزرگ هستند می‌تواند در ایجاد موهای زائد تأثیرگذار باشد همچنین استفاده از مرغ و گوشت‌های غیراستاندارد در ایجاد موهای زائد بی‌تأثیر نیست. درصورتی که موهای زائد درمان نشود می‌تواند مشکلات زیادی به همراه داشته باشد چرا که در برخی موارد موجب نازایی می‌شود. استفاده از تیغ موجب افزایش رشد مو نمی‌شود و تنها موجب زبری مو می‌شود. استفاده از مومک به‌طور موقت رشد موها را ضعیف می‌کند اما به دلیل اینکه موهای زائد بر اثر اختلالات هورمونی می‌رویند مجدداً رشد موها آغاز می‌شود.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

1 نظر

  1. مازیار

    بعضی از خانم ها نژاد شون پر مو هست ،..نه اینکه اختلال هورمونی داشته باشند .من خانوم ی رو می شناسم با صدای لطیف وچهره ای زیبا و نسبت باسن به دور کمر بالا و خوش اندام وظریف که اما پرمو بودند ،..اما از نظر سطح استروژن وهورمون زنانه با رجوع به ٲزمایشگاه مشخص شد بسیار بالاتر از سطح عاد ی بودند ،…علت اصلی نژاد هست .بعضی دختر بچه ها هم پرمو هستند ،..و این خود اثبات می کنه که ربط ی به هورمون ها ی ٲزاد شده طی بلوغ ندارد .
    فقط درباره ی درصدی از خانم ها که وراثتا همچین خصوصیت ی ندارند ،..و در بچگی هم کم مو بودند ،این امر می تونه صادق باشه .،،،

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *