به وب‌سایت آموزشی خانم گل خوش آمدید!
چای سبز قادر است خطر لخته شدن خون را کاهش دهد

چای سبز قادر است خطر لخته شدن خون را کاهش دهد

مصرف چای
مصرف چای

 

چای سبز قادر است خطر لخته شدن خون را کاهش دهد

۱- مصرف چای سبز سبب پایئن آمدن خطر بیماری انسداد شریان ها می شود.در مطالعه ای که ژاپنی ها انجام داده اند، محققان دریافته اند هر چه بیشتر چای سبز بنوشید،شانس مبتلا شدن به بیماری گرفتگی رگ ها در شما کمترمی شود.

۲- چای سبز قادر است خطر لخته شدن خون و سکته ها را کاهش دهد.<<دکتر جانی بوون>>در کتاب ۱۵۰خوراکی سالم این سیاره می گوید:<<چای سبز میزان ماده ای به نام فیبرینوژن را که می تواند باعث لخته شدن خون و بروز سکته شود،در بدن پائین آورد.>>

۳-انواع چای ها و و دم نوش های بدون کافئین و چای های گیاهی می تواند بیماری های مربوط به متابولیکی یا بیماری های مربوز به سوخت ساز بدن را کاهش داده و درمان کنند.

۴- انواع چای خاصیت ضد پیری دارند .دانشمندان با مطالعه روی بلدرچین دریافته اند فرآورده های موجود در بوته چای به توانایی تخمگذاری آنها در طولانی مدت کمک می کند. از آنجایی که پرندگان حیوانات پیشنهاد شده برای تحقیقات ضد پیریبودند،انتظار میرود یم نوش ها به همین میزان برای انسان ها نیز مفید باشند.

۵- چای سیاه می تواند به کاهش استرس ها در زندگی روزمره کمک کند.مطالعه ای در سال ۲۰۱۰ در دانشگاه UCL نشان داد کسانی که یک فنجان چای سبز می نوشند،در مقایسه با کسانی که سایر نوشیدنی های آرام بخش را می نوشند ،زودتر می توانند بر استرس خود غلبه کنند،چای سیاه در مقایسه با چای سبز محافظت بیشتری بر ضد ترکیبات استرس دارد.

 

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *