به وب‌سایت آموزشی خانم گل خوش آمدید!
از بین بردن بخار روی آینه حمام

از بین بردن بخار روی آینه حمام

برای اینکه خانه ای زیبا و بسیار خاص داشته باشیم باید حتما نکاتی را برای داشتن یک خانه زیبا رعایت کنیم. این موارد می تواند هم به شما برای داشتن یک خانه زیبا یاری رساند و همچنین موجب شود که در محیط دلنشین خود احساس آرامش کنید. در ادامه این بخش از سری مقالات خانه داری به نکاتی در مورد از بین بردن بخار روی آینه حمام اشاره خواهیم کرد.

بخار روی آینه حمام
بخار روی آینه حمام

برطرف کردن بخار روی آینه حمام

در زمانی که آینه حمام شما بخار گرفت اصلا نگران نباشید. بخار گرفتن آینه ی حمام بعد از استحمام با آب گرم یک اتفاق کاملا معمولی است، ولی اگر دوست داشته باشید از همان آینه مثلاً برای تمیز کردن صورت استفاده کنید، بخار تراکم پیدا کرده، تقریباً برای این کار امکانی به وجود نمی آورد. حتی سعی برای پاک کردن بخارها بی فایده است چون بخار به سرعت جایگزین می شود.

چیزی که برای از بین بردن بخار روی آینه واضح است، استفاده از آب برای برطرف نمودن بخار شیشه اضافه بر اینکه راه حل مناسبی نیست، مصرف آب را نیز افزایش می دهد و سبب مصرف بی رویه آب می شود. برای اینکه نگذارید آینه حمام شما بخار کند، پیش از باز کردن دوش آب میزان کمی شامپو را روی انگشت خود بریزید و آن را روی آینه بزنید.

بخار روی آینه حمام
بخار روی آینه حمام

حتما در زمان ازبین بردن بخار آینه به این موضوع توجه کنید که تمام سطح آینه باید با همان یک قطره شامپو پوشیده شود. اگر احساس می کنید یک قطره کل تمام آینه شما اندازه ی خوبی نیست می توانید مقدار کمی آب هم برای پوشش دادن به آن نیز استفاده نمایید ولی به این نکته توجه داشته باشید که هیچ گاه مواد شوینده نباید سبب کف کردن آینه شود.

راه دیگری که به وسیله آن می توانید این مشکل را برطرف کنید این است  که قبل از حمام کردن و بخار کردن حمام، مقداری از خمیر اصلاح صورت را بر روی سطح خارجی آینه بمالید و بعد از  آن را با یک حوله ی خشک تمیز نمایید. و نیز می توانید از محصولات پاک کننده ی دیگری مثل صابون جامد یا خمیر دندان استفاده نمایید، آنها را با میزان کمی آب مخلوط کنید، و برروی سطح آینه بمالید و با پارچه یا حوله تمیز نمایید. این کار باعث می شود که آینه تا چندین وقت ضد بخار باشد، چربی حاصل از موادی که مصرف می کنید موجب می شود که سطح آینه بخار نگیرد.

بخار روی آینه حمام
بخار روی آینه حمام

از دیگر راهکارهایی که می تواند در این زمینه برای شما مناسب باش این است که می‌توانید آن را داخل اسپری بریزید، و به سمت آینه اسپری کنید و با یک دستمال آن را تمیز کنید. در زمانی که دسترسی به آمونیاک نداشتید، از سرکه استفاده نمایید. سرکه سفید را داخل یک ظرف مناسب بریزد. یک کاغذ روزنامه را به حالت گلوله شده را داخل سرکه قرار دهید. آینه را تا هنگام خشک شدن چندین بار با آن تمیز کنید. از یک روزنامه یا یک پارچه خشک و تمیز برای روشن کردن آینه استفاده نمایید.

همچنین در ادامه می توان گفت ۲ پیمانه الکل را با ۲ قاشق مایع شست شو و ۲ پیمانه آب به خوبی مخلوط کنید و در درون یک بطری اسپری بریزید، مستقیم بر روی سطح مورد نظر اسپری کنید. با یک دستمال کاملا مسطح یا دستمال کاغذی آن را تمیز کنید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *