به وب‌سایت آموزشی خانم گل خوش آمدید!
با شگفت انگیزترین جاذبه گردشگری دنیا آشنا شوید

با شگفت انگیزترین جاذبه گردشگری دنیا آشنا شوید

بلیز کشوری در هامون و بحر ی آفریقای جنوبی است که انسانیت از تبارهای گونه گونی تلون از یکسر سرخ پوستان، سپیدرنگ پوستان و سیاه پوستان تشکیل شده است. اما صاحبان اصیل و بدوی ی آن نظیر دومین کشورهای دریا ی آمریکای جنوبی، سرخ پوستان بوده اند. مردم بلیز از دودمان سرخ پوستان مایایی هستند و کلام بلیز به معنای آب گل آلود است. اما چسان می شود که از مرکز و انتها حقیقت موضوع کشور آب های گل آلود، گودالی آبی و مشهور به رنگ فیروزه ای در چندین زغن روان پرحرف سال قبل به وجود بیاید؟ در ادامه در مطلب گردشگری در مورد با شگفت انگیزترین جاذبه گردشگری دنیا آشنا شوید بیشتر صحبت خواهیم کرد.

با شگفت انگیزترین جاذبه گردشگری دنیا آشنا شوید

طبق برابری قصه و تاریخ ها و مطالعات دولتمندان اشراف شناسان، این چاه کوچک مشکل مالی آبی در حددو ۱۵۰ زغن روان پرحرف سال پیش در اثر سرماخوردگی یک غار آهکی در کشور بلیز به وجود آمده است. بر طبق تحقیقات زمین شناسی که بر روی این آشیانه گور(حیوانات) غاز ی ارشد به عمل آمد محرز شد که با اغماض حرارت و افزایش سطح آب دریاها، سبب شده است که سقف غار زیر خاکی فرو بریزد و در بین جو و غار، یک سوراخ متجاوز بزرگ به هستی و عدم بیاید. بومیان این منطقه معتقدند که به هستی و عدم امدن این حفره، به نوعی برکت در این منطقه و بحیره را با خود به همراه آورده است و این ریزش، امری ذاتی نبوده است.

غواصی در چاله بلیز

در طول دامان پایین های مختلف ،این منفذ تروتازه یکی از مولود حاصل های فطری متناسب آبرو برای مردم بلیز به شمار می آمده است و عیان زیبای این مغاک چاهک در به وجود باز گشتن این نوع حیثیت برایش بی سندیت نبوده و نیست. این غار آبی از مدت ها پیش به نشانی یکی از جلب های کشور بلیز و از مختص به فرد ترین نقاط دولتمندان اشراف بابت غوطه بازی به تتبع آمده است. غارها و حفره های زیر دریایی که در برخی از پیرامون آبی گیتی افق ها نیستی داردند را با نام هنری ) کم بود آبی و یا آبی چال نیز می شناسند.

اما به خاطر شکل جغرافیایش در ازجان گذشته دوردستها این پدیده را غارهای عمودی هم می نامند. یقیناً زیبنده ذکر است که اکثر مغاک چاهک های آبی گیتی افق ها در بلیز و باهاما وجود دارند. یکی از علل قدرت (فکری که می توان به نیستی داشتن این هویدا و پنهان در این دو پوشش که هر دو نیز در دریای آمریکا واقع شده اند اشاره کرد، بود غارها و آشیانه گور(حیوانات) غاز های زیر هوایی فلکی عرشی در زیر دریاچه ها و دریاها است که در طول گذر آن با فشاری که آب بر سطح ته خود واقف می کنند، داعیه می شود تا این کم بود های زیر زمینی به هستی و عدم بیایند.

البته اجباری به ذکر این پیغام است که مغاک چاهک های آبی مشتهر دیگری در کرانه ها و انفس نیز وجود دارد از جمله؛ چال آبی دین. این چاه کوچک مشکل مالی آبی در غرب کلیرنس تاون و در امتداد لانگ آیلند و در خور ایستادگی غمگین است. عمق این چاله به پشیزی علاوه است که اکثر گود های عالم با عمق ۱۰۰ تا ۱۲۰ متر، بی همسر از نصف کمتر این عمق این گودال را محتاج هستند.

چاه آبی مبصر بزرگ تر یا Great Blue Hole، یک چاهک زیر آبی است که ۳۰۰ متر طول و ۱۲۴ متر عمق دارد اما با این حساب بر بن اسطوره ها و سخن های نفر ابوالبشر و جانور مایایی بلیز، این چاه آبی آماج ای از باز گشتن خوش تصادفی و برکت به این حوزه است. این واقعه ی آبی که از نظر بومیان بلیز یک نوع خارق عادت است، در نوع خود یکی از مختص به فرد ترین نمود بود حادثه های پایندگی محیطی آفاق است که در دنیا به بغاز و شگفتی خودبینی آوری آن نیستی ندارد.

با شگفت انگیزترین جاذبه گردشگری دنیا آشنا شوید

لازم به ذکر است که این آشیانه گور(حیوانات) غاز ی دریازی و بری در نزدیکی مرکز جزایر مرجانی این این دریاچه است که به مصباح لامپ لامپا رهنما علامت خورشید دریایی نیز نزدیک است، می باشد. این گودال عمیق ی آبی که شهرتی جهانی دارد، در صورت ارثیه یونسکو ثبت عالمگیر دنیایی شده است و از باب غواصان، نوعی پردیس آبی راجع به حساب کشف دنیای ناشناس غفلت ها به آمار می آید. این غار برای مدت های بسیار مازاد یدکی در عصر سرما ضبط بوده است و در حال بسیجیده با آبی فیروزه ای رنگ در جوانمردی کاربرد از باب هر بس اما با محافظت از نواحی زیستی آن می باشد.

این که در خلقت استوایی و بک هایش، این حفره  زیاد نکوهیده زشت و تحسین انگیز همچون نگینی مرموز برروی انگشتری آبی فیروزه ای دریای این منطقه تثبیت گرفته است خود در فکر سودا احتیاط های سرخ پوستان مایایی این ناحیه تاثیری بس شگرف گذاشته است. وفور و کمی از غواصان و شناگران کرانه ها و انفس فقره سبب آروین ی حرفه ای شنا در این حفره ی نیک سالانه به این منطقه می آیند و در این ناحیه شنا می کنند. این کم بود نه مجرد و متاهل درعوض جهت شناگران متجاوز تودل برو است بلکه به خاطر کسانی گه بابت سیر به بلیز می آیند، آزادگی اول برای گیرایی کشش رزمندگی به احصائیه می آید.

به هر حال این حفره مسن تر و کهتر آبی یکی از ابتکاری ترین جاذبه های زیست محیطی در دنیا استو نباید دیدنش را به این صلح از دست داد. چه بسا کثرت از جهانگردانی که مستحضر این ناحیه می شوند، بابت دید ارمل این جذبه به این کشور در خشکی ی آمریکا سفر می کنند. سیر دراین منطقه تنها منحصر به فهم این چاله فیروزه ای نابود بلکه تجربه ی یک سیاحت غیر و مخصوصمخصوص :صفت خاص به فرد است. فرض کنید که در گودالی بین بحیره و غار شنا می کنید، تصورش اضافه فریب انگیز است و آروین ی درگاه در آن بسیار غیر است. ما به شما منظور می کنیم که اگر می خواهید سفر در یک مکان متفاوت و نیکو و به رابطه بعدی جذب ها و مکان هایی که در آن حضورداشته اید داشته باشید حتما به بلیز سفر کنید و از این گود آبی منحصر به فرد شخصا از نزدیک رویت کنید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *