به وب‌سایت آموزشی خانم گل خوش آمدید!
نحوه انتخاب مناسب لباس بارداری

نحوه انتخاب مناسب لباس بارداری

خیلی از خانم ها اکثر از آن که به نهاد خودشان و راهنمایی های دنیای لباس اعتماد کنند به حرف های فروشنده ها پشتگرمی می کنند، مثلا فکر می کنند هر چیزی که با اسم لباس عقیمی فروخته شود از همه جهت برای این دوره مفت است، درحالی که این طور نیست. در ادامه در مطلب بارداری و زایمان در مورد نحوه انتخاب مناسب لباس بارداری بیشتر می گوییم.

درباره لباس های بارداری باید به نکات زاید توجه کرد. ۹ ماه از سخت ترین اما شیرین ترین ماه های خوش زیستن شما قرار است وقف شما و فرزندتان شود، پس هر دوی تان باید راحت باشید، کاملا راحت!لباسی که برای این حال برگزینی می کنید بخشی از راحت تان را حاضر می کند.

نحوه انتخاب مناسب لباس بارداری

 ۲ نکته مهم برای اول کار

خانم های مخفی معمولا تصور دقیقی ندارند که چقدر به وزن شان نقصان خواهد شد. برای همین هم عجیب نیست اگر یک دفعه آگاه شوند لباسی که ماه پیش کیل شان بوده، حالا برای شان تنگ شده است.برای خرید لباس های آبستنی به ۲ نکته آغازین توجه داشته باشید:اول این که در ابتدای حاملگی و سترونی برای بقیه ماه ها خرید نکنید، مثلا اگر قیمت لباس های یکی از حجره ها زیر است یا به خاطر حراج پی آمده، هول نشوید و سریع پول تان را خرج نکنید.

شما اصلا نمی دانید قرار است در ماه های آتی چقدر چاق شوید، شکم شما روزبه روز بزرگ تر خواهد شد پس پول تان را برای سایزی که نمی دانید چه خواهد بود دور نریزید.به خصوص که این ۹ ماه اقلاً در ایران زمین ۳ فصل مگر دیگر با ۳ آب وهوای متفاوت را در بر می گیرد. خرید لباس ابتدای بارداری، ممکن است برای امروزتان کم قیمت باشد اما هیچ کس از فردا خبر ندارد.

نکته دوم این که موقع خرید لباس های آبستنی حواس تان به جنس دور کمر لباس ها باشد.خیلی از خانم ها ترجیح می دهند به جای خرید شلوارها و دامن های بارداری، جین های ساده یا دامن های قماش ای شگفت انگیز را تهیه کنند، منتها با سایز بزرگ تر.

باید بدانید هرچقدر هم سایز لباس تان بزرگ باشد دیگر شلوارهایی با کمر سفت و شق ورق به کارتان نمی آیند. برای دامن و شلوار سالم شوید کش دور کمرشان به پیمانه کافی باز می شود.بعضی از خانم ها فکر می کنند، کش آمدن دور کمر به این معناست که اگر روزی هم با این کش عاطفه حس تنگی کردند مشکلی نیست. نخیر!خوب است که تنبان یا دامن تان زیاد کش بیاید اما اگر روی پوست تان جا می اندازد و اذیت تان می کند وقتش جوان که عوضش کنید.

نحوه انتخاب مناسب لباس بارداری

برای سایر لباس ها هم به خصوص از بزرگ بودن بغل ها و روی شکم امان شوید. یک نکته مهم دیگر را هم به خاطر داشته باشید؛ احیانا تا مدتی پس از وضع حمل هم از لباس های خلق بارداری تان کاربرد خواهید کرد.در این دوره شما به لباس هایی آزاد و راحت نیاز دارید تا در وقت شیردهی مشکلی برای تان خلق نکنند، مثلا لباس هایی که روی بندهای شان دکمه دارند می توانند جزو لباس های کم ارزش این دوره باشند.

 طبق مد خرید نکنید

یکی از بدترین نفوذ گذاری ها در ایام حاملگی و سترونی این است که سراغ لباس هایی بروید که طبق مد طراحی شده اند. این که رنگ لباس تان طبق رنگ فصل باشد یا مدل دامنش طبق انتهایی مدل طرح ریزی شده سال باشد، یک خطیئه بزرگ است.

دلیلش هم ساده است، ممکن است در آتیه بخواهید ازنو آبسته شوید. اگر لباس حاملگی و سترونی تان را طبق مد امسال بخرید در سال های مستقبل به دردتان نمی خورد و واداشتن خواهید شد لباس های جدیدی را مجلسی کمدتان کنید، آن هم با بورس هایی چند هم پایه هزینه های فعلی!

خیلی ها باور دارند، برای مخفی کردن چاقی و دگرسانی شکل بدن طی بارداری، باید از رنگ های تیره ای مثل مشکی، قهوه ای و خاکی استعمال کنید تا کمتر غصه چاق شدن تان را بخورید، اما عمل کردن به نظر این عده در ایامی که روحیه شما به خاطر تغییرات هورمونی و شکل بدن تان کمی غیر با ایام دیگر است کار مناسبی به نظر نمی رسد. شما به رنگ های شادتری نیاز دارید تا روزهای عقیمی تان را زیباتر بکنند! به این دلیل استفاده از رنگ های شاد را فراموش نکنید. اگر خیلی روی تبدیل شکل بدن تان حساس هستید می توانید از رنگ های تیره ذکر شده در بالا برای تنبان یا دامن تان استفاده کنید ولی برای شنل و زیرپوش تان سراغ سایر رنگ ها بروید.

نحوه انتخاب مناسب لباس بارداری

در محل کار چه بپوشم؟

خیلی از خانم های حامله دچار در ماه های اولیه حاملگی و سترونی همچنان به ایفا به استعمال رایج شدن انداختن تکالیف شغلی شان می پردازند.برای این خانم ها هم توصیه هایی داریم؛ هر چقدر که در خانه پوشاندن رنگ های شاد آزاد است، خارج از خانه قدغن است، دلیلش هم راحت تر بودن خودتان است.

با رنگ های تیره کمتر کسی به بارداری شما دقت می کند به این سروکار پس از رنگ های تیره استعمال کنید. برای آزادی مانتو می توانید سراغ پانچوها بروید چون آزاد و راحت هستند.خیلی از خانم ها بیشتر از آن که به سلیقه خودشان و راهنمایی های دنیای لباس اعتماد کنند به حرف های فروشنده ها اعتماد می کنند، مثلا فکر می کنند هر چیزی که با اسم لباس بارداری فروخته شود از همه جهت برای این دوره مناسب است، درحالی که این طور نیست.

درباره لباس های بارداری باید به نکات زیادی توجه کرد. ۹ ماه از سخت ترین اما شیرین ترین ماه های زندگی شما قرار است وقف شما و فرزندتان شود، پس هر دوی تان باید راحت باشید، کاملا راحت!لباسی که برای این دوران انتخاب می کنید بخشی از راحتی تان را فراهم می کند.

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *