به وب‌سایت آموزشی خانم گل خوش آمدید!
چگونه ریزش مو را متوقف کنیم؟

چگونه ریزش مو را متوقف کنیم؟

یکی از زیبایی های چهره موی سر است که با توجه به سلیقه خود به آن حالت می دهید در کنار حالت دادن به مو باید با شیوه های مراقبت از موهای خود را آشنا باشید و از موهای خود تا زمان امکان در برابر الودگی ها و عوارض ناشی از محیط محافظت کنید که هم نیاز به تغذیه مناسب می باشد هم مراقبت های مخصوص پوست و مو دارید.اما برای مراقبت از مو وپوست خود چه کارهایی باید بکنیم

در دنیای واقعی هم می توان موهای بلند و زیبا داشت

چیزی که بیشتر مردم علاقه به آن دارند که موهای بلند داشته باشند اما جز در موارد بسیار کمی کنترل و نگهداری از موهای بلند در دنیای امروزی، زیاد معقول به نظر نمی رسد. ولی به طور حتم می توانیم موهایی جذاب وسالم داشته باشیم و نحوه صحیح این مراقبت، یکی از مهم ترین بخش های داشتن موهای بلند است.

موهای بلند
موهای بلند

بیشتر پزشکان و متخصصان پوست و مو توصیه می کنند که سعی داشته باشید که همیشه از شامپویی مناسب با نوع مو و البته نرم کننده ای که تامین کننده نیاز بافت موهای شما باشد و نیز روغن های مفید و غنی مو برای این دلیل استفاده کنید.

پرپشت شدن موها

درست است که حجیم بودن مو علت ژنتیکی دارد اما با استفاده از روشهایی میتوان بر روی مو خود تاثیر بگذارید. افراد مو قرمز بطور معمول موهایی قوی تری دارند، در صورتی که تارهای موی افراد بور نازکتر ولی بیشتر است . با این حال شما می توانید موهای خود را با هر رنگی که وجود دارد پرپشت کنید .بهتر از نرم کننده هایی که گیاهی هستند استفاده کنید ودر ابتدا باید ریشه موهای خود را خشک نموده و اگر موهای شما خیلی باریک است، هنگام خشک نمودن، فر کردن یا حالت دادن آنان از حرارت خیلی کم استفاده نمایید.

موهایتان را کمتر شانه بزنید

همانطور که دربین عرف و مردم معمول است این موضوع که حرفهایی که می‌گویند تعداد موهایی که هر روز از سر می‌ریزد، به طور مطلق و همیشه صد تار مو است را اصلا قابل قبول نمی باشد. درست است که همیشه تعدادی از تار موهای ما می ریزند، اما تعداد و شدت آن را بستگی به خودمان دارد، برای مثال شانه زدن، مخصوصا استفاده از برس یکی از کارهای پر تاثیر در بالا بردن شدت ریزش مو است.

شانه ی مناسب
شانه ی مناسب

در روز حتما دیده اید که وقتی موهای خود را شانه می کنید مقداری از موهای شما می ریزد اما بخشی از ریزش مو طبیعی است. به طور معمول می‌توان گفت هر فردی در مناسب ترین شرایط سلامت مو هر روز ۵۰ تا ۱۰۰ تار موی خود را از دست خواهید داد. اما چگونه ریزش مو را متوقف کنیم؟ برای اینکه ریزش طبیعی داشته باشید از شانه‌هایی که نوکهای گرد هستند، استفاده کنید و این موضوع را فراموش نکنید که هرگز موهای خیس خود را شانه نکنید.

توصیه در راستای مراقبت از مو

در بازار مواد شوینده فراوانی برای شست شوی پوست و موی سر می باشد اما صابونهای دست و بدن برای شست شوی موی سر خوب نیستند برای این مطلب فقط از شامپو استفاده کنید.در هنگام شست شوی سر از کشیدن موی سر و شست شوی خشن آنها خوداری کنید ماساژ آرام با سر انگشتان برای برطرف کردن الودگی موها کافی است.

مراقبت مناسب از مو
مراقبت مناسب از مو

بخاطر اینکه از تاثیر بیشتر شامپو بهره بگیرید باید حداقل ۲تا۳ دقیقه روی سر باقی بماند پس از شستن و آب کشیدن موها با آب سرد سبب شادابی و درخشان تر شدن رنگ موها خواهد شد. هیچگاه برای شانه کردن موها از برس های نوک تیز فلزی استفاده نکنید. در صورت استقاده از وسایل گرمایشی مثل سشوار فاصله آن از موها نباید چیزی کمتر از ۲۰ سانتی متر باشد.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *