به وب‌سایت آموزشی خانم گل خوش آمدید!
معرفی شرکت هواپیمایی میتسوبیشی ژاپن

معرفی شرکت هواپیمایی میتسوبیشی ژاپن

در چند ماه گذشته یکی از پر بحث ترین موضوعاتی که در هر محفل و مجلسی بر سر زبان ها بوده است مربوط به خرید هواپیما می‌شده است. همانطور که می دانید بالاخره در سال ۱۳۹۵ پس از حدود ۳۰ سال تحریم در صنعت هوایی کشور موق به عقد قرارداد نهایی برای خرید هواپیما از دو غول بزرگ هواپیمایی جهان یعنی ایرباس فرانسه و بوئینگ آمریکا شدیم.

ایرباس A321 جدید ایران ایر
ایرباس A321 جدید ایران ایر

تاکنون نیز یک فروند ایرباس A321 و دو فروند ایرباس A330 مدرن به شرکت هواپیمایی ایران ایر تحویل شده است. به احتمال زیاد تا دو هفته دیگر نیز ۴ فورند هواپیمای ATR شرکت ایتالیایی نیز که تمامی تست های لازمه را پشت سر گذاشته و آماده تحویل به کشورمان هستند، به ایران ایر تحویل خواهند شد.

هواپیمای ATR شرکت ایتالیایی
هواپیمای ATR شرکت ایتالیایی

اما موضوع دیگری که در هفته های گذشته بیشتر شنیده می شود، مربوط به خرید هواپیماهای دیگری از سایر کمپانی های هواپیماسازی در جهان است که در این بین نام های اوریون ۲۰ و سوخو از روسیه، امبرائر از برزیل و همچنین میتسوبیشی از ژاپن شنیده می شود. خرید این هواپیماها تنها مربوط به شرکت دولتی ایران ایر نمی شود و دیگر شرکت های هواپیمایی خصوصی کشور همچون آسمان و کیش ایر که نمی خواهند از رقیبان داخلی خود عقب بیفتند نیز اقداماتی را در این راستا انجام داده اند.

هواپیمای سوخوی روسی
هواپیمای سوخوی روسی

این اقدامات از سوی شرکت های هواپیمایی مختلف کشورمان در آینده نزدیک می تواند بر رشد صنعت گردشگری کشورمان نیز تاثیرات چشمگیری داشته باشد.

در بین هواپیماهای نام برده شده آنچه بیش از همه خودنمایی می کند، نام میتسوبیشی است، شرکتی که بیشتر بواسطه ماشین های خود مطرح بود اما حالا چند سالی است که در حوزه هوانوردی نیز حرف هایی برای گفتن دارد. در ادامه قصد داریم مختصری به معرفی شرکت هواپیمایی میتسوبیشی ژاپن بپردازیم.

شرکت هواپیمایی میتسوبیشی ژاپن
شرکت هواپیمایی میتسوبیشی ژاپن

در ابتدا لازم است بدانید که میتسوبیشی پیش از این هم اقدام به تولید هواپیما کرده بود؛ در حقیق نخستین بار در سال ۱۹۷۴ میلادی بود که این شرکت با همکاری دو شرکت مطرح دیگری ژاپنی به نام فوجی و کاوازاکی موفق به ساخت اولین هواپیمای خود شد که ۹۲ نفر ظرفیت داشت و حدود ۱۸۰ فروند از آن تولید شد، اما به دلایلی آن هواپیما تا قبل از همین چند سال پیش اولین و آخرین هواپیمای تولیدی این شرکت بود.

حالا این شرکت موفق شده از اولین هواپیمای مدرن خود را MRJ نام دارد رونمایی کند و بزودی خط تولید آن را نیز راه اندازی نماید تا در تعداد بالا از آن تولید کند. این هواپیما که در واقع از نوع کلاس جت تجاری می باشد، بین ۷۵ تا ۹۲ نفر ظرفیت دارد و بدون شک رقیبی بسیار سخت برای هواپیماهای امبرائر برزیل و بمباردیه کانادایی می باشد.

هواپیمای بمباردیه کانادایی
هواپیمای بمباردیه کانادایی

ظاهرا قرار است این هواپیما در سال آتی نخستین پرواز آزمایشی‌اش را هم در واشنگتن آمریکا و هم در ژاپن به انجام برساند تا تاییدیه آمریکایی ها را نیز دریافت کند، چراکه تا همین الان هم میتسوبیشی چیزی نزدیک به ۴۰۰ سفارش از این هواپیما دریافت کرده که بیشتر آنها مربوط شرکت های آمریکایی هستند.

در صورت عدم مشکل احتمالا از سه سال آینده می توانیم پرواز این هواپیما را در خطوط پروازی سراسر جهان شاهد باشیم، هواپیمایی که به گفته مسئولینش بدلیل مصرف سوخت پایین تر حسابی سر و صدا بپا خواهد کرد.

میتسوبیشی MRJ
میتسوبیشی MRJ

ظاهرا شرکت هواپیمایی ایران ایر(هما) نیز علاقه مندی خود را به این شرکت ژاپنی نشان داده و قصد دارد حدود ۴۰ الی ۷۰ فروند از هواپیما را خریداری کند که احتمالا تحویل آنها از سال ۲۰۱۹ میلادی به بعد خواهد بود؛ البته لازم بذکر است که ژاپنی ها نیز به فروش هواپیما به ایران از قبل علاقه مند بوده اند و از حدود ۴ سال پیش و قبل از توافقات برجام نیز بازار ایران را زیر نظر داشته اند.

بعید نیست از چند سال دیگر بتوانید بلیط هواپیما میتسوبیشی را هم در سامانه های آنلاین فروش بلیط نیز خریداری نمایید.

منبع: http://www.khanomgol.ir

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *