به وب‌سایت آموزشی خانم گل خوش آمدید!
با خواص گردو بیشتر آشنا شوید

با خواص گردو بیشتر آشنا شوید

گردو منشا ممتاز پروتئین، فیبر، ویتامین‌ها، آنتی اکسیدان‌ها و هزینه و دخل معدنی است. پایه فسفر چیز در آن با ناحیه تسهیم و برنج و حتی تخم مرغ نیز وفق می‌کند.یک چهارم فنجان از مغز جوز تقریبا ۸.۹ درصد نیاز روزانه بدن به این چربی اضطراری را دل آسوده می‌کند. کاربرد ۴ عدد مغز گردو هر روز جهت اضافه اسید چرب ناچاری امگا ۳ می‌شود. در ادامه در مطلب گیاه خواری در مورد با خواص گردو بیشتر آشنا شوید بیشتر صحبت خواهیم کرد.

با خواص گردو بیشتر آشنا شوید

گردو دارای مبالغ زاید از ویتامین های ای و آنتی اکسیدان ها می‌باشد، که خطر رفاه و خرابی فتنه آلزایمر را کاهش می‌دهند. فلسفه دانان دانشگاه شیکاگو با تدقیق رسم غذایی ۶۰۰۰ نفر دریافتند که آن هیات خطسیر از افرادی که مفتون مشکلات ناشناخته و نظایر آن نیستند، در روش غذایی خود غذاهای آکنده از ویتامین ای گنجانده‌اند. ویتامین ای، رادیکال‌های رهایی را که احتمالا می‌توانند به حبس ‌های مغزی تعذیب بزنند، عنان می‌کند.

امگا ۳ در گردو

گردو را به اسم غذای مغز نیز می‌شناسند و این فقط به حافظه همسانی آن به مغز نیست، بلکه به ذهن حیات امگا ۳ کثرت آن است. درخصوص استوار عمل کردن مغز، به امگا ۳ فقر داریم.خوردن گردو بعد از غذا می تواند داعیه کاهش آسیب‌هایی شود که غذاهای چرب به سرخرگ‌ها مستحضر می‌کنند. گردو غنی از ترکیباتی است که تا حدودی از سفت شدن سرخرگ‌ها نهی و امر و به حفظ انعطاف پذیری آنها کمک می‌کند. هم جوز شامل آرژینین، یک آمینو اسید است که بدن از آن درخصوص تشکیل اکسید نیتریک کاربرد می کند. هستی و عدم این زن برا ی حفظ واکنش انعطاف پذیری قلب اجباری است.این دانه دارای منگنز، پتاسیم، روی، کلسیم، آهن، منیزیم، سلنیوم و مس است که نقش علاوه مهمی در افزودن مدل اسپرماتوزوئید و سنتز اسید های متنوع (مانند آمینو اسیدها و اسیدهای چرب) دارد.

با خواص گردو بیشتر آشنا شوید

فواید گردو و تقویت مو

بیوتین چیز در گردو محرک استقامت مو، بهبود رشد مو و کاهش سرماخوردگی مو می‌شود.به‌طور کلی گردو ماده‌ی غذایی متجاوز سالمی است ولی ممکن است عده‌ای به آن نازک طبعی داشته باشند. همچنین گردو می‌تواند موجب درهم شدن جذب جانباز برج معدنی در بدن شود.گردو در بین ۸ ماده‌ غذایی نازک منشی و بی تفاوتی آلرژی ‌زا ثبوت دارد. تیررس های نازک دلی به جوز می‌توانند زیاد شدید باشند. می‌تواند سبب اعلام آنافیلاکسی (بیش ‌دفاعی) در فرد شود و در بشره عدم علاج ارزان محرک مرگ فرد خواهد شد. کسانی که به جوز نازک طبعی دارند باید بطور کامل از استعمال آن نهی و امر کنند.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *