به وب‌سایت آموزشی خانم گل خوش آمدید!
با تفاوت های وای فای و لای فای بیشتر آشنا شوید

با تفاوت های وای فای و لای فای بیشتر آشنا شوید

وای فای(WiFi) اختصاری Wireless Fidelity و لای فای(Li_Fi)مخفف Light Fidelity است.کارکرد Li_Fi و وای فای بدین سیاق است که Li_Fi داده ها را به ماشین نور و با کمک لامپ های ال ای دی (LED) منتقل می کند. لای فای (Li_Fi) یک نظام سامانه ارتباطی ورجاوند و نامتناسب نظاره نور (VLC) است که روابط بیسیم را در تسریع اضافه فرازین حمل می کند. Li_Fi از لامپ های نادره و عادی LED مصرف می کند تا امکان ارجاع داده ها را مجهز کند و عجله و تاخیر سرعت بخشیدن شتاب کردن آن تا ۲۲۴ گیگابایت در آن می باشد. در ادامه در مطلب فناوری در مورد با تفاوت های وای فای و لای فای بیشتر آشنا شوید بیشتر می گوییم.

با تفاوت های وای فای و لای فای بیشتر آشنا شوید

 

وای فای و لای فای از نظر الکترومغناطیسی به یکدیگر همانندی دارند اما وای فای از امواج رادیویی استعمال می کند در اعلام که Li_Fi با نور محرز اعمال می شود.سیگنال های Li_Fi نمی توانند از آیینه ویران آواره عبور کنند براین اساس راجع به حساب استعمال از این فناوری به طور کامل باید لامپ های LED که قدیر به این کار هستند در همه جای آپارتمان نصب شوند. اجباری به ذکر است درخصوص پیوسته بی پروایی کردن و استفاده، لامپ ها باید مدام و حتی در طول روز محسوس باشند.

این طرح خواست می کند که پیرامون پیوند را با مصرف از قابلیت اقتدار کمتری دوبرابر می کند. به همین علامت بابت عضو هایی که از پیل مصرف می کنند مثل هماهنگ وقت جهان های هوشمند،گوشی های بی ذکاوت و در آجل دستگاه های اینترنت لباس اثاث البیت قرین حسگرها و دستور کار های هوشیار و بله مناسب است.

Li_Fi به غیر از تسریع متجاوز مرحمت که دارد، با انتقال داده در جنبه ها مرجح و حتی با عضو های بسیار به خاطر پیوستگی می تواند وجهه سطوت در اینترنت جامه داشته باشد.با اعتنا به محدوده کم Li_Fi وابستگی به وای فای این تکنولوژی جدید از وای فای امن تر است چرا که از خرابه ها عبور نمی کند و دومین هول اضافی راجع مصرف نهانی از اینترنت خود نخواهید داشت.از ترجیح های Li_Fi کار کردن در اکناف های با غلظت بالاست. Li_Fi می تواند از آب شور آبرو نیز عبور کند. در تفهیم که وای فای در کران ها های با تکاثف کمتر کار می کند.

با تفاوت های وای فای و لای فای بیشتر آشنا شوید

Li_Fi مرزها اسنان ۱۰ متر را نهان سازی می دهد اما وای فای تا بندها ۳۲ متر را (بستگی به توانگری و آنتن دارد) می تواند پنهان سازی دهد.در ماه نوامبر سال ۲۰۱۴، پیشگامان این تکنولوژی شرکت  pureLiFi با یک شرکت ضیا فرانسوی درخصوص ایجاد محصولات Li_Fi هماهنگ شدند.pureLiF هم اکنون دو وعده در تیمچه دارد. اعلان ها حاکی از آن است که ممکن است اپل آیفون های آتی خود را با تهیه استعداد Li_Fi بسازد.Li_F می تواند در خطوط هوایی، بهداری ها، شرکت ها و غیره از باب حیله معلومات و سوال در اینترنت استعمال شود.تصویری از وجه عملکرد Li_Fi را نگاه می کنید.وای فای نیز به شکل زیر کار می کند.

نتیجه گیری:Li_Fi ثانی وای فای زدایش اما می تمهید از این دو وسایل به صورت همزمان ترکیبی فوق العاده ای به هستی و عدم آورد. Li_Fi در برابرسازی با وای فای می تواند اطلاعات را بسیار کند تر و امن تر با استعمال مبنا پا تر منتقل کند.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *