به وب‌سایت آموزشی خانم گل خوش آمدید!
لوکزامبورگ، بهشت گردشگران اروپایی

لوکزامبورگ، بهشت گردشگران اروپایی

تاکنون چندبار نام لوکزامبورگ را شنیده اید؟ اصلا می دانید لوکزامبورگ شهر است یا کشور؟

لوکزامبورگ
لوکزامبورگ

لوکزامبورگ در حقیقت نام یک کشور کوچک است که در شمال قاره اروپا واقع شده و پایتخت آن نیز همان لوکزامبورگ نام دارد! بد نیست بدانید که این کشور با کشورهای فرانسه، آلمان و بلژیک هم‌مرز است. از انجایی که این کشور تنها ۵۰۰ هزار نفر جمعیت دارد و با توجه به اقتصادش یکی از ثروتمندترین کشورهای اروپایی محسوب می شود.

Weiswampach نام یکی از مرتفع‌ترین شهرها و البته سردترین آنها در لوکزامبورگ است.

این کشور بدلیل موقعیت جغرافیای خاصی که دارد سالیان تاریخی زیادی را در معرض جنگ قرار داشته و نبردهای خونینی را به خود دیده است. در حال حاضر آهن و فولاد از جمله مهمترین منابع کشور در تجارت هستند که باعث شده اقتصاد این کشور بطور کلی متحول شود و از همه مهم‌تر اینکه لوکزامبورگ در حال حاضر از با اهمیت ترین بخش های بانکداری خصوصی در سراسر ناحیه یورو محسوب می گردد.

لوکزامبورگ، بهشت گردشگران اروپایی
لوکزامبورگ، بهشت گردشگران اروپایی

اما از همه اینها که بگذریم می رسیم به جاذبه های گردشگری این کشور کوچک که کمتر کسی از آنها با خبر است. اگر قصد دارید در آینده ای نه چندان دور به اروپا سفر کنید، پیشنهاد ما به شما لوکزامبورگ است؛ شاید نامش دهان پر کن نباشد(!) اما بی شک چیزی از دیگر کشورهای اروپایی چون فرانسه و آلمان و اسپانیا کمتر ندارد. اگر نظر ما را بخواهید به شما می گوییم که لوکزامبورگ، بهشت گردشگران اروپایی است…

بورشاید(Bourscheid)، قلعه ای تاریخی که باید دید

دو رودخانه وارک و سور در لوکزامبورگ روستایی را احاطه کرده اند که بورشاید نام دارد. این روستا آنقدر زیبا و تماشایی است که توصیه می کنیم علاوه بر بازدید از آن در صورت امکان حتما یک شب را هم در آنجا سپری کنید.

در بخشی از این روستا شما می توانید آثاری از یک قلعه بجای مانده تاریخی از زمان های بسیار گذشته را مشاهده کنید که بر روی صخره ای به ارتفاع حدود ۱۴۰ متر قرار دارد. بر اساس تاریخ قدمت این قلعه به قرن ۱۰ میلادی مربوط می شود و حالا دولت لوکزامبورگ سعی دارد تا به بهترین شکل از این بقایای باقی مانده محافظت کند تا میراثی گران‌بها را همواره در خاک خود داشته باشد.

توصیه می کنیم زمان بازدید خود از این قلعه را به ساعات تاریک روز موکول کنید، چراکه نورپردازی هایی که در اطراف این قلعه تعبیه شده اند، نمایی بسیار زیبایی را برای گردشگران خلق کرده است.

باک و روزنه‌های شهر را از دست ندهید

در شهر لوکزامبورگ پایتخت این کشور، صخره ای بزرگ با استحکامات نظامی خاصی وجود دارد که روی آن روزنه های مختلفی دیده می شود. شما با ورد به هر یک از این روزنه ها می توانید شهر را از زوایای جالبی از دیگر روزنه ها نیز مشاهده کنید.

باک و روزنه‌های شهر
باک و روزنه‌های شهر

این صخره حدود ۲۱ کیلومتر گذرگاه و دالان زیرزمینی دارد که در نوع خود بسیار جالب است. تماشای داخل این روزنه ها که در سال ۱۹۶۳ میلادی کشف شده اند، بدون شک شما را به فکر خواهد برد که در این منطقه چه اتفاقات تاریخی رخ داده است؟

کلیِروو را فراموش نکنید!

Clervaux از دیگر شهرهای زیبای کشور لوکزامبورگ است که در حوالی دره Clerve واقع شده است. قلعه ها و مناظر طبیعی بسیار تماشایی موجود در این شهر، همواره مورد توجه ویژه گردشگران سراسر جهان قرار داشته است.

سور بالا، متفاوت ترین پارک ملی اروپا

این پارک ملی (Upper Sûre) بی شک یکی از زیباترین مناطقی است که نه تنها در لوکزامبورگ بلکه در سراسر اروپا وجود دارد. حیات وحشی که در این پارک ملی وجود دارد، ارزش بالای این پارک را می رساند که به همین دلیل هم محافظت ها از این پارک در سطح بسیار خوبی انجام می شود.

سور بالا
سور بالا

تو قایق های خورشیدی، ماهیگیری و شیرجه در آب از جمله تفریحاتی است که می توانید در این پارک زیبا انجام دهید. مطمئن باشید یک روز سراسر هیجان و البته استراحت در آرامش انتظار شما را در این پارک می کشد.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *