به وب‌سایت آموزشی خانم گل خوش آمدید!
نکاتی درباره لوازم آرایش خانم ها

نکاتی درباره لوازم آرایش خانم ها

به توجه به توسعه ی خواسته های امروز از جمله نیاز به آراسته بودن و بهداشت فردی باید از تجهیزات و لوازمی استفاده کرد که این نیاز را برطرف سازد. در نظر گرفتن استفاده از وسایل مناسب برای استفاده روزانه که به پوست یا بدن ما آسیبی نرساند و همچنین در کنار آراستگی موقت باید از مواد استفاده شده باشد که در طول زمان مصرف موجب عوارض جانبی نشود. در این مقاله ما سعی داریم به نکاتی درباره لوازم آرایش خانم ها اشاره کنیم که کمتر به آنها توجه می شود. با وب سایت خانوم گل همذاه باشید.

لوازم آرایش دو تاریخ مصرف دارند

با تاسف به جرات نمی توان گفت، بعضی افراد در هنگام خرید انواع لوازم آرایشی، به تمام موارد آن توجه می‌کنند اما به زمان مصرف توجهی نمی کنند. آنها نمی‌دانند که توجه نکردن به تاریخ مصرف لوازم آرایش و استفاده از محصولات منقضی شده، چه آسیب ها و جوانبی به همراه خواهد داشت.

به تاریخ مصرف لوازم آرایش دقت کنید!
به تاریخ مصرف لوازم آرایش دقت کنید!

باید حتما با طریقه ی نگهداری و مدت زمان استفاده از لوازم آرایشی آگاه باشید، برای شروع لازم است بدانید که محصولات داخلی یا خارجی که دارای مجوزهای وزارت بهداشت هستند، دو نوع تاریخ مصرف دارند، تاریخ اول، تاریخی است که مدت زمان منقضی شدن محصول را نشان می‌دهد. برای مثال اگر روی یک محصول آرایشی تاریخ ۲۰۱۶ یا ۱۳۹۶ درج می‌شود، دومین تاریخ مصرف، مانند یک قوطی کرم پودر با در باز، پشت محصولات آرایشی و بهداشتی درج و در کنار این قوطی عددهایی نوشته می‌شود. این اعداد به معنا، آن است که در صورت باز کردن در محصول آرایشی، می‌توانید تا پایان سال آن را مصرف کنید.

رژهای سرطان زا چه رژهایی هستند؟

لب ها به دلیل تماس با دهان حساس تر از قسمت های دیگر مختلف بدن است. دکتر استکی مالکان، عضو انجمن مواد آرایشی و نویسنده کتاب تنها دنبال صورت زیبا نباشید بر این اعتقاد است که پوست شدیدا مواد مختلف به سمت خود جذب می‌کند اضافه بر این مواد شیمیایی که روی لب‌های خود استفاده می‌کنید به آسانی می‌توانند وارد دهان شما و بعد وارد سیستم گوارشی شما شوند. بعضی از برندهای رژ برای آرایش صورت تمام مواد مصرفی‌‌ آنها را روی برچسب محصول تولیدی‌ الحاق می کنند بر این اساس یک مقدار انتخاب ماده آرایشی سالم سخت تر می‌شود و می‌توان به آسانی مواد آرایشی خطرناک را تشخیص دهید.

رژهای سرطان زا
رژهای سرطان زا

محصولات اورجینال بخرید

شما امکان دارد که به بسته ی یک محصول نگاه کنید و روی بسته یک برچسب بهداشت وجود داشته باشد  با خیال راحت آن را بخرید، داشتن برچسب وزارت بهداشت کافی نیست.دکتر سید جمال سعید واقفی، دبیر انجمن داروسازان می گوید: گاهی اوقات مواد آرایشی بهداشتی که حتی از کانال‌های رسمی و با مجوز وزارت بهداشت و درمان وارد ایران می شوند و بسته بندی پلمپ شده ندارند و به راحتی به وسیله افراد نامناسب تخلیه و با مواد دیگری پر می شوند که امکان دارد عوارض جانبی روی سلامت پوست شما بر جای بگذارند.

در این حالت شما بهای بسیار فراوانی را برای یک محصول هزینه کرده اید، ولی لوازم آرایشی نامناسب را مصرف می کنید. در بعضی از موارد، سودجویان حتی قالب ظروف و برچسب مواد خارجی را ساخته و با موادی بسیار مختلف با موادی که روی ظرف درج شده است، پر می کنند که این مطلب سلامت مردم را تهدید می کند. این در حالی است که با وجود پرداخت هزینه ی گزاف برای تهیه مواد خارجی و با اطمینان خاطر از برچسب وزارت بهداشت، باز هم روشن نیست که چه موادی مورد مصرف قرار می گیرد.

لوازم آرایش خانم ها
لوازم آرایش خانم ها

بهترین روش برای پاک کردن آرایش از صورت

بعد هر دوره ارایش شما باید پست خود را با مواد مناسب پاکسازی کنید. استفاده از محلول‌های شست‌وشوی آرایش باید هماهنگ با نوع پوست صورت خریداری شود. معقول تر است برای پوست‌های خشک از لوسیون شست‌وشو دهنده، صابون مخصوص یا ژل شست‌وشو مورد استفاده قرار گیرد همچنین محلول‌ها و تونیک‌های شست‌وشو آسیب کمتری به پوست وارد می‌کنند، در جهتی دیگر مناسب ترین گزینه برای پاک کردن آرایش صورت هستند.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *