به وب‌سایت آموزشی خانم گل خوش آمدید!
ماسک های مناسب برای شادابی مو

ماسک های مناسب برای شادابی مو

داشتن موهای بلند و قهوه چی آرزوی هر زنی است و برای پیوستن به آن هر متلاشی و انسجام می کند.نکات جالب و کابردی برای شما داریم. اغلب مردم می خواهند بدون صرف هزینه زیاد و یا استعمال از محصولات شیمیایی، موهای شان رشد سریعی داشته باشد. در واقع بهترین روش، کاربرد از مواد غریزی و در دسترس است.مواد اصلی بالعکس کرم ها و داروهای کیمیایی ساو جانبی ندارند.  در ادامه در مطلب مراقبت از مو در مورد ماسک های مناسب برای شادابی مو بیشتر می گوییم.

ماسک های مناسب برای شادابی مو

 

ماسک موی روغن نارگیل و رزماری

دوقاشق چایخوری برگ خشک شده رزماری و سه چهارم فنجان شیر نارگیل را در ظرفی ریخته و اجازت دهید حدود ۲۰ دقیقه روی حرارت ملایم گرم شود.سپس این مرکب را صاف کنید و یک قاشق چایخوری به آن روغن ویتامین E بیفزایید. کل مواد را درون ظرفی شیشه ای ریخته و در یخچال نگهدارید.می توانید از این درهم به مدت ده روز مصرف کنید. برای استعمال از این ماسک، اوان موی سر خود را شسته و خشک کنید.سپس نصف ماسک را به سرتان مالیده و با کلاه بپوشانید. نصف دیگر این ماسک را ده روز دیگر کاربرد کنید. این ماسک به رشد مو بسیار کمک می کند.

ماسک موی آلوئه ورا

حدود نصف فنجان ژل آلوئه ورا را با همین مقدار آب قاطی کنید و کاملا هم بزنید. ناسره و سره را در یک ظرف آبپاش ریخته و آن را خوب هم بزنید.سپس ۱۰ قطره از روغن اسانس مورد عطش خود به این قاطی افزایش کنید. از این ناسره و سره هر روز به سر خود اسپری کنید.این ماسک برای موهای درهم مرموز زیاد عالی است و در ضمن خارش پوست سر را نیز نابود می کند.

ماسک موی روغن زیتون و عسل

پنج قاشق روغن را با مقدارکمی عسل ناسره و سره کرده، کاملا هم بزنید و تا جایی که مرکب حالت چسبندگی به خود نگیرد، به آن عسل تزاید کنید.ماسک را روی سر بمالید و ماساژ دهید. سپس به مدت ۹۰ لمحه روی سرتان کلاه بگذارید و موهای تان را بپوشانید.در انتها، موها را با آب و شامپو بشویید. از این نوع ماسک می توانید هفته ای ۲ بار استفاده کنید.

 ماسک موی آب گازدار

از آنجایی که آب گازدار آمخته سرکه سیب دارای PH کمی است، می تواند وز بودن موها را منتفی از میان رفته کند.بنابراین می توانید از این نوع آب برای شستشوی سرتان کاربرد کنید و سرتان هم بوی سرکه نگیرد.این آشامیدنی برای رشد سریع موها و نرم و ساطع کردن آن نیز مفید است.نیمی از آب گازدار را با نیمی آب شگفت انگیز آمیخته کرده و سر خود را با آن بشویید و سپس خشک کنید. از این ماسک می توانید در هفته چندبار مصرف کنید.

ماسک های مناسب برای شادابی مو

ماسک موی لیموترش و روغن زیتون

دو قاشق چایخوری آب روغن زیتون و دو قاشق چاریخوری هم آب لیموترش تازه با هم ناسره و سره کرده و به سر خود زده و مشت ومال دهید تا پوست سر تحریک شود.سپس به مدت ۲۰ لمحه ماسک را روی سر خود نگهدارید. پس از آن با آب و شامپو، سر خود را بشویید.هفته ای یکبار از این ماسک کاربرد کنید، اولاد عالی آن را خواهید دید…با کاربرد از ماسک‌های مو طبیعی مقصود شده، می‌توانید به محکمی و رشد سریع‌تر موهای خود کمک کنید. ضمن اینکه خیالتان از مواد کیمیایی و مضرات آن راحت است.

ماسک موی سس مایونز

ابتدا موی سرخود را با آب گرم کمی مرطوب کنید. مراقب باشید، موهای تان خیس نشود. کمی سس مایونز به پوست سرتان زده و موهای تان را ماساژ دهید.سپس سرتان را با کلاه به مدت ۲۰ دقیقه بپوشانید و اجازت دهید گرمی به درون پوست سرتان نفوذ کند. در انتها، سرتان را با یک شامپوی رقیق شده، بشویید.اگر موهای تان خشک است، می توانید از این ماسک هفته ای یکبار مصرف کنید در غیر اینصورت ماهی یکبار نازل و گران است.

ماسک موی کافئین

۴ قاشق چایخوری از پودر کافئین را با ۲۰۰ گرم شامپو به مصاحب کف صابون درهم کرده آن را در یک آبپاش بریزید.سپس، ۱۰ تا ۱۵ لطیفه قبل از شستشوی سر، این آمیخته را به موهای سر خویش اسپری کنید. این کار را می توانید روزی یکبار تکرار کنید.

ماسک های مناسب برای شادابی مو

در ضمن، اگر بعد از اسپری ناسره و سره بدست آمده، دچار دردسر شدید، یعنی اینکه مقیاس مازاد یدکی از آن را به موهای خود زده اید؛بنابراین، ۵ روز تا یک هفته به موهای خود آرام داده و قاطی را این بار با ۲ یا ۳ قاشق چایخوری از کافئین تهیه کنید.

ماسک موی مخلوطی از چند عصاره

یک قاشق چایخوری از گیاه جوجوبا را با ۳۰ گرم دانه انگور، ۲ قطره سدر، ۳ قطره عرق رزماری و ۲ قطره آب آویشن قاطی کنید.سپس هر شب قبل از خواب، مختلط را روی پوست سر خود را مشت ومال دهید. روز بعد موی سر خود را با آب خنک و شامپو بشویید.این عجین را می توانید هر شب، قبل از خواب تکرار کنید. اما اگر موهای تان چرب است، ۲ تا ۳ بار در هفته کافی است.این ماسک افزایش بر اینکه رشد موها را سرعت می بخشد، آن را نرم و لطیف هم می کند.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *