به وب‌سایت آموزشی خانم گل خوش آمدید!
بهترین راهکار برای جلوگیری از پارگی جوراب شلواری

بهترین راهکار برای جلوگیری از پارگی جوراب شلواری

هیچ وقت جوراب شلواری را در وسیله لباسشویی با هزار تا لباس دیگر قاطی نکنید. قزن و دکمه و تزئینات لباس‌های دیگر قاتل جوراب‌شلواری هستند. آب گرم هم جوراب‌های نخی را شل و یخ می‌کند. اگر خیلی اصرار دارید که از اسباب لباسشویی استفاده کنید (اشاره خمناک و راست به تنبلی‌تان نکردم!) جوراب را داخل یک کیسه پارچه‌ای نازک بیندازید و درش را گره بزنید و با کیسه داخل افزار بیندازید و از درجه زیر ۳۰ استفاده کنید. در ادامه در مطلب مد و لباس در مورد بهترین راهکار برای جلوگیری از پارگی جوراب شلواری بیشتر صحبت می کنیم.

بهترین راهکار برای جلوگیری از پارگی جوراب شلواری

پوست تان را صاف کنید

روی پوست پایتان از کف پا تا بالا دست بکشید و هرجا مو و زخم و زبری و خشکی و ترک هست، اول برایش فکری بکنید. به خصوص کف پا و زانو را که جزو متهمان اصلی در رفتن جوراب‌شلواری هستند، دریابید. اگر قرار است در مهمانی فردا جوراب‌شلواری شیشه‌ای گران‌تان را بپوشید، از شب قبل پاها را در آب بخیسانید (یا بعد از حمام)، روی قسمت‌های ترک‌خورده و خشک را یک جور کرم خیلی چرب بزنید، و رویش یک جوراب پلاستیکی بپوشید. اگر وقایع کف پایتان خیلی خراب است، بهتر است یک کیسه فریزر پایتان کنید و رویش جوراب بپوشید. تا صبح همین طوری بخوابید. صبح پایتان معشوقه نرم خواهد بود. یک ساعت قبل از پوشیدن جوراب‌شلواری هم پاها را از دامنه تا بالا با کرم نرم کنید.

ناخن هایتان را سوهان بکشید

قاتل اصلی جوراب‌شلواری را به شما شناساندن می‌کنم: ناخن! ناخن‌های پایتان را کوتاه کوتاه کنید و نرم و گرد سوهان بکشید. ناخن‌های دست‌تان را هم روی یک تکه پرزدار بکشید و ببینید کجاهایش گیر می‌کند. همان جاها را سوهان بکشید. بهوش آزادگی انگشتر و ساعت و دستیاره هم باشید. به خصوص اگر نگین دارند.

بهترین راهکار برای جلوگیری از پارگی جوراب شلواری

درست بپوشید

بدترین راه پوشاندن جوراب شلواری این است که پایتان را از بالا بکنید داخلش و تا پایین ببرید. اول مقادیری زبری در پوست و ناخن هست و این طوری جوراب درمی‌رود. بهتر است به این روش عمل کنید:هیچ کس دلش نمی‌خواهد درست وسط جشنواره یکی تمثیل کند به بغل قوزک پا و بگوید «اوا در رفته!» و بعد شما کشاندن باشید بقا شادی را به صورت قوزک-پنهان سپری کنید. تازه اگر شانس بیاورید و در رفتگی تا روی شکم امتداد پیدا نکند! پس چه کار کنیم که مانع در رفتن جوراب شلواری شویم؟

در بعضی ماخذ آمده که «اصلا جوراب شلواری است و در رفتنش!» با چنین تئوری‌ای یا باید جوراب شلواری ارزان یک بار مصرف بخرید که بعد از جشنواره آن را بیندازید دور، یا آن قدر ضخیم که برای در رفتن نیاز به ضربه شمشیر باشد! باآنکه دررفتگی بخشی از چرخه زیست جوراب‌شلواری محسوب می‌شود، ولی با چند راه حل می‌توانید عمر مفید جوراب را کمی طولانی‌تر کنید.بدترین راه نهفتن جوراب شلواری این است که پایتان را از بالا بکنید داخلش و تا پایین ببرید

جوراب‌شلواری را برعکس کنید. بالا تا بن یک لنگ را در دست جمع کنید. پی جوراب را روی پنجه بگذارید و جوراب را روی پا بالا بکشید (به جای این که پا را از بالا داخل جوراب فرو کنید). لنگه بعدی را هم همین طوری پا کنید و بعد کمر را بالا بکشید. برای ساختن جوراب هم دقیقا همین روش را از ته به سر اجرا کنید.

بهترین راهکار برای جلوگیری از پارگی جوراب شلواری

جلوی دررفتگی را بگیرید

اگر متوجه دررفتگی کوچکی در جوراب شلواری شدید، فوری مبادرت کنید. یک لاک بی‌رنگ بردارید و دو سر دررفتگی را لاک بزنید. این طوری از بالا و مبنا پا بقیه پیدا نمی‌کند و اقلا این بزم را آبروداری می‌کند. بهتر است این کار را هم از تو و هم از بیرون جوراب بکنید.

بهترین راهکار برای جلوگیری از پارگی جوراب شلواری

اگر بیدار دررفتگی کوچکی در جوراب شلواری شدید، فوری با لاک بی رنگ دو سر دررفتگی را لاک بزنیدتافت مو هم می‌تواند همین کار را انجام بدهد، اما به مقیاس لاک قدرت ندارد. می‌توانید بعد از لاک زدن، مقادیری تافت هم دور و برش بزنید که بزینهار شوید دررفتگی جایی نمی‌رود!

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *