به وب‌سایت آموزشی خانم گل خوش آمدید!
تاثیر زرده تخم مرغ بر بدن

تاثیر زرده تخم مرغ بر بدن

تخم مرغ حاوی لوتئین و زیگزانتین و آنتی اکسیدان هایی است که می تواند مصونیت و خطر چشم را کفالت ضامن شدن کند. یکی از منافع تخم مرغ کمک آن به حفظ مصونیت و خطر چشم است. مواد مختلفی هستند که می توانند در جد های دژنتراتیو در چشم ما سندیت بگذارند. دو تا از این مواد لوتئین و زیگزانتین هستند که از جمله آنتی اکسیدان هایی هستند که در شبکیه ی چشم آفریده می شوند. در ادامه در مطلب سلامت و تغذیه در مورد تاثیر زرده تخم مرغ بر بدن بیشتر می گوییم.

تاثیر زرده تخم مرغ بر بدن

مطالعات نشان می دهد که مصرف مقادیری از این مواد مغذی می تواند تاثیرات قابل توجهی در نهی و امر از خطر بروز آب در و دژنراسیون ماکولا که دو تا از رایج ترین اختلالات چشمی هستند بگذارد. زرده ی تخم مرغ در واقع حاوی اندازه ها اضافی از لوتئین و زیگزانتین است. در یکی از تحقیقات ما زرده ی تخم مرغ توانست ظرف مدت ۴.۵ هفته معیار لوتئین خون را تا ۵۰-۲۸ درصد و حشمت زیگزانتین را تا ۱۱۴ – ۱۴۲ درصد نقصان دهد. تخم مرغ هم ویتامین A اضافی در خود دارد و می تواند سطح ویتامین A بدن را تزاید دهد. کمبود این ویتامین در بدن باعث کوری است.

یکی از عواید تخم مرغ سطح بالای پروتئین ها و اسیدآمینه های ناچاری شی در آن استپروتئین ها بلوک های ساختمانی اصلی در بدن هستند. آن ها در تمام بافت ها و مولکول ها برای تاثیر استخوان بندی و عملکرد تکاپو می کنند. پروتئین کافی در مواد غذایی افزون موعظه می شود. مطالعه ها نشان می دهد که سریعاً حاضر افراد سطح پروتئین کمی در طول روز گرفتن می کنند و تخم مرغ یک منبع غنی از پروتئین است. یک تخم-مرغ بزرگ حاوی ۶ گرم پروتئین می باشد.

این ماده غذایی تمام اسیدآمینه های الزامی را در خود دارد. به این مناسبت پس می تواند به انزوا اثر بیش خوبی در گشایش عملکرد بدن ما دشته باشد. پروتئین کافی می تواند باعث کاهش وزن بوده و باعث افزایش توده عضلانی را شوند. به علاوه پروتئین های تخم-مرغ دلیل کاهش فشار خون و بهین :صفت بهترین سازی امنیت استه هاست.
فواید زرده تخم مرغ برای پوست

اول صورت خود را بشویید و با سودرسانی خشک کنید، بعد یک زرده تخم مرغ روی پوست گذاشته و اذن دهید برای حدود پنج دقیقه بماند تا نیمه خشک شود، بعد با آب گرم آن را بشویید.در صورت خشک بودن پوست، یک زرده تخم مرغ را با یک قاشق چای‌خوری عسل مختلط کرده، اول صورت خود را شسته و خشک کرده و بعد این ممزوج را روی صورت خود بگذارید. ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صبر کرده و بعد صورت خود را با آب بشویید.

تاثیر زرده تخم مرغ بر بدن

برای پوست‌های خشک، یک زرده تخم مرغ را با یک قاشق دیس کوچک خامه غلیظ و یک قاشق بشقاب آب هویج درهم کنید. این ماسک را روی صورت گذاشته و ۱۰ لمحه صبر کنید و بعد با آب گرم صورت را بشویید.

فواید زرده تخم مرغ برای مو

زرده تخم مرغ حاوی ویتامین های غنی است که می تواند مو را در مواجه نزد آسیب اغلب مقاوم سازد.زرده تخم مرغ عواید وفور و کمی برای نمدار آبداده کردن موهای خشک دارد و می تواند برای رشد موهای شما ماده فوق العاده ای باشد زیرا ترکیب مناسبی از ویتامین های مفید در آن وجود دارد.ویتامین های A و E، بیوتین و فولات، تنها برخی از مواد مغذی هستند که با رشد مو و فر جلال آن مرتبط هستند.

تاثیر زرده تخم مرغ بر بدن

زرده تخم مرغ برای کبد

عقیده عموم بر این است که زرده تخم مرغ به علت کلسترول، باعث افزودن چربی کبد می شود اما باید گفت که مصرف منظم و به پایه تخم مرغ و زرده آن، سندیت بدی در این مبحث ملودی اصلی ندارد. اما افرادی که  کبد چرب دارند، بهتر است در مصرف آن حزم کنند.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *